חדשות ועדכונים
X
https://www.youtube.com/embed/SFvdHvlAZGo 2020-04-22 5 הגרפיטי ששינו את העולם- סיור וירטואלי שיעיף לכם ת׳סכך

שמעתם שפתחו את השמיים? שאפשר לטוס לאן שרוצים?! בברזיל כבר הייתם? בפריז? בלונדון? כי אם גם לך נמאס מהמצב ונשרף לכם המוח בבית ובא לכם לבקר ביעדים הכי חמים שיש אנחנו מזמינים אתכם לסיור בעקבות 5 היצירות גרפיטי ששינו את העולם דרך סיור – משחק וירטואלי עם חידות שישאיר אותך עם טעם של עוד. לחצו כאן כדי לשמוע עוד

קרא עוד 2020-03-12 סיור אוכל בעיר העתיקה ירושלים

הצטרפו אלינו למסע טעימות אותנטי, בין הזמנים והדתות השונות, דרך העיר העתיקה של ירושלים שבין החומות. נשמע על ההיסטוריה העשירה של המקום, שהפכה אותו לקדוש עבור שלושת הדתות, נלך דרך הרובעים השונים, נראה את כל סוגי האנשים, נטעם משפע של מאכלים ונשמע את הסיפורים הכי מעניינים. נתחיל בקפה אסלי מקומי, נטעם מאפה במאפייה שקיימת מעל 400 שנה, נבקר במפעל טחינה ותיק ונחבא ונטעם טחינה שחורה, נגלה מה הופך חומוס להכי טוב, נריח תבלינים עם סגולות מיוחדות, נשמע על עסק שעובר בדורות ונקנח במקום שהפך ל״מקדש״ המתוקים של העיר העתיקה, המוסד היחיד שמוסכם על כולם בתור הטוב ביותר בתחומו. נקח אתכם דרך הסמטאות הצרות והפחות מוכרות, נבקר בתצפיות יפות ויחד נפתח את הפה ואת הלב לכל השפע שיש לעיר העתיקה להציע.

2020-03-12 סיור גרפיטי במרכז הסצנה הירושלמית

החייזרים שמשתלטים על רחובות פריז והעולם

שתף

בלי ששמתם לב החל משנות התשעים יש לנו פולשים מהחלל שנדבקים על קירות פריז, צרפת, אירופה וכל העולם כולו ומשתלטים לנו על השטחים והבתים ! מדובר כמובן שאמן הרחוב הצרפתי המפורסם ביותר בעולם, בנקסי הצרפתי, ושם הרחוב שלו הוא Space Invader.

הוא החל ליצור ולהדביק יצורים מהחלל החיצון העשויים מפסיפס בשנת 1996, כאשר היה סטודנט לאמנות, והוא רוצה בעיקר לבשר לנו שלאורך הזמן, אנו לא פוקחים את העיניים שלנו ולא רואים מה מתרחש סביבנו בלי שנשים לב. 

אינביידר החל להדביק את החייזרים שלו בנקודה ספציפית מעל הקרקע, בצד הבניינים הפריזאים, מקום נסתר ועם זאת אם מרימים את המבט- מוצאים אותם!

כיום, יותר מ-20 שנה לאחר מכן, אינביידר נמצא עם היצירות שלו בכל העולם, יש לו כ-3,000 חייזרים מפוזרים (ויש גם שניים מקוריים באילת! טירוף) וכיוון שהוא כל כך ידוע, יש גנבים ומעתיקנים אשר רודפים אחר היצירות שלו! 

כדי להמנע מכך, אינביידר פיתח אפליקציה מיוחדת הנקראת FLASHINVADER בעזרתה אפשר לצלם את היצירות ולראות האם זה אינביידר מקורי ( לכל אחד מהם יש שם ומספר, וכמובן כתוב את שנת ההדבקה ) ולאסוף כמה שיותר! כך, השיאן העולמי היום שמאצ הכי הרבה עומד על 2,722 שזה שיא מטורף לכל הדעות!

אז מה הופך את אינביידר לכל כך מעניין?

שהוא באמת חולל ועדיין מחולל שינוי, אנשים מתחילים לחפש אותו באופן קבוע בכל מקום שהם נמצאים, הם מרימים את המבט מהטלפון, מדאגות היום יום ונותנים רגע לאמנות ולחייזירם של אינביידר. אצל חלק זה נהיה כבר ממש תנועה אוטומטית של חיפוש על קירות הבניינים.

אינביידר ממשיך ביצירה, ופועל ללא הפסקה בעולם כולו, הוא יוצר מדי פעם חייזרים שיש להם קשר למצב הפוליטי ( למשל אינביידר של טראמפ) או זיקה למקום בו הוא מדביק אותם ( למשל אינביידר הדביק יצירה מיוחדת על בניין שבו נעשה פיגוע טרור בפריז בשנת 2015 המגנה את המעשים).

עוד עובדה מעניינת, היא שאמני רחוב אחרים מודעים לפרסום ולהשפעה שיש לאינביידר על אנשים שכלל לא מתעסקים באמנות, ולכן הם נוהגים לעשות יצירות ולהדביק את האמנות שלהם ליד יצירות של אינביידר, בכדי לקבל הכרה נוספת ולמשוך את עיניי העוברים והשבים גם ליצירות שלהם (:

אז יאללה, צאו לחפש את היצירות של אינביידר ואולי תגלו כמה ממש מעניינות! בהצלחה !

logo-dark

הצטרפו אלינו לסיורים בעקבות האנשים הכי משפיעים בערים הכי משמעותיות בעולם: סיורי גרפיטי, סיורי אוכל, סיור בעקבות אמנים ובתי מלאכה, סיורים קולינרים בתל אביב, חיפה, ירושלים, בית לחם, אתונה, ליסבון ופריז.

חכו תראו איך אנחנו במדיה

דברו איתנו

כתובת                     אליפלט 23, תל אביב

דואר אלקטרוני     info@grafitiyul.co.il

התקשרו אלינו       055-6638970

Kadima Plus בניית אתרים ופרסום
שכחתם את הסיסמה? הזינו את כתובת הדואר האלקטרוני ותקבלו קישור לאיפוס הסיסמה למייל.

לא מצאת את מה שחיפשת?

השאר לנו נייד ונשמח לעזור לך!

Didn't find what you were looking for

write down your contact info and we will call you right back