אנשי צוות

אלון רובין

אני מרגיש שהסיורים שלנו חושפים את המשתתפים לכלים נפלאים של ביטוי, תעוזה, יצירתיות ויזמות – גם דרך אמנות הרחוב והגרפיטי, וגם  דרך סיורי הטעימות. דרכים אלו מאפשרות שיח על נושאים מהותיים בחברה הישראלית, ועולה המודעות אליהם בקרב אוכלוסיות מקומיות וגלובליות שמגיעות אלינו. אם כל יום, אדם אחד יחווה תובנה והארה דרך מגוון הפעילויות שאנחנו מציעים, השגנו את המטרה שלנו.

לורנה גולדמן

דוברת 4 שפות (במקור מארגנטינה), אוהבת לטייל ויותר מכל אוהבת את הכלבה שלי. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה ותואר שני בתרפיה בתנועה ומחול. בהכשרתי אני תרפיסטית בתנועה ורוקדת בכל הזדמנות שיש. אני רואה בגרפיטי ואמנות רחוב דרך נוספת של החברה לשמור על שפיותה בתוך חיים במערכת חברתית. היופי בגרפיטי הוא כוח ההשפעה שיש לו על שאר החברה. זו בעצם אמנות שמוצגת בחינם במרחב הציבורי, ויכולה לייצר שינוי בתודעה לא רק של האמן עצמו אלא של כלל האוכלוסייה. העבודה בסביבה צעירה, יוצרת ודינמית מעוררת בי סקרנות, יצירתיות ורצון לצמוח ולפרוח.

סוניה קלברט

אוהבת אנשים, בעלי חיים, מוזיקה, שפות, אמנות, וכל דבר עם תוכן ומשמעות. אני חושבת שנוכחות הגרפיטי והאמנות ברחובות גורמת לאנשים לעצור ולהתבונן, ולהיות מודעים לזה שהם מוקפים במסרים שיש להם משמעות. בעיני זה הופך את ההליכה ברחובות להליכה עם נוכחות מוגברת, מאפשר חוויה של ערנות ומעודד חשיבה ביקורתית. זה גורם לאנשים לשאול שאלות, ולא להישאר מקובעים בעמדה אחת. דרך הגרפיטי אפשר לחבר אנשים לרחוב וזה חשוב בעיני.

אלה בניאן

אמנית גרפיטי, בעלת תואר באמנות והיסטוריה. עורכת בעיתון "פוליטקלי קורקט". החיבור שלי לגרפיטי החל בגיל 16 אחרי שהשתתפתי בסיור בברלין, וזה ממש ״פקח לי את העיניים״. התחלתי לקרוא את הקירות, לחפש את המשמעות, לזהות דפוסים ודברים שחוזרים על עצמם, ולראות את היופי בכל מה שנמצא סביבנו ברחוב. אני מאוד אוהבת להדריך סיורים, להיות קרובה לעשייה וליצירתיות, ואפילו לתת ביטוי ליצירות שלי ברחוב. אוהבת את ההיבט האסתטי, שאני יכולה לקשט, ליפות ולחדש את הרחוב, וגם להעביר מסר ולהיות נגישה לכולם. זה כלי מאוד עוצמתי כי זה מול העיניים וקשה להתעלם, ובעיני זה מאוד חשוב לעצור ולחשוב וגם להעריך את היופי.

יערה פילו

אמנית, שחקנית ויוצרת, בעלת ניסיון באנימציה תלת ממדית. אני אוהבת ומחוברת לאמנות, אוהבת לצייר וליצור. עולם אמנות הרחוב תמיד סקרן אותי וקסם לי. אני אוהבת את זה שהעבודות נמצאות מול העיניים ושהמסר יכול להגיע לכולם. האפשרות להציג אמנות לקהל הרחב תוך שמירה על אנונימיות זה דבר מהמם בעיני וביטוי לחופש. זה מאפשר שחרור מדעות קדומות וסטיגמות על יצירות רק בגלל השייכות שלהן לאומן כזה או אחר, ומאפשר הסתכלות טהורה על האמנות עצמה. אני נהנית להקשיב לפרשנויות השונות של אנשים לגבי יצירות הרחוב, ולדעתי כל אחד יכול לקחת מהגרפיטי את מה שמתאים לו בתקופת בה הוא נמצא בחיים. בסיורים שאני מדריכה חשוב לי לעודד אנשים לחפש את המשמעות שביצירות ולתת להם השראה.

הדר גבאי

אמנית גרפיטי, וסטודנטית לתואר שני בלימודי תיאטרון. אני מחוברת לאמנות על כל גווניה וחשוב לי מאוד ליצור. משחקת בהצגות, חיה ונושמת אמנות ואוהבת מאוד את המפגש עם האנשים השונים. אני מאושרת על האפשרות שיש לי לצבוע את הרחוב, לספר סיפור באמצעות אמנות ובעיקר לנסות ולשנות משהו, גם אם זה אצל אדם אחד. זה חלק מהאישיות והזהות שלי. אני זוכה לא רק להיות חלק פעיל ויוצר, אלא גם להעביר את המסר הלאה בסיורים אותם אני מדריכה. בסיורים אני משתפת במשמעות שאני רואה בציורים ומראה שלא מדובר בעולם מצומצם של כיתוב שם, ריסוס בספריי או וונדליזם. אני שמחה לראות איך הסיורים גורמים לאנשים לראות ולחפש את המסרים המקשטים את הרחובות.

ניבה אלוש

אמנית גרפיטי, שחקנית ויוצרת. בעלת רקע בהופעות ברחבי העולם, בוסניה, פריז וניו-יורק. אני אוהבת אנשים, מוזיקה, מנגנת על גיטרה, שרה, אוהבת אמנות מופשטת, צבעים וצורות גיאומטריות. מאמינה  שאפשר למצוא אמנות בכל מקום. אוהבת לראות איך עבודות הרחוב מתכתבות עם מיקום, ארכיטקטורה ואווירה, מייפות את הג׳ונגל האורבני ונותנות לו חיים. עבורי זו שליחות לגשר על הפער הקיים בין התפיסה של אנשים את עולם הגרפיטי ובין מה שקורה בפועל. אני להראות להם היבטים נוספים ונקודת הסתכלות אחרת שנשארת איתם ככלי לחיים. אני מאמינה שאמנות זה האופן שבו עושים דברים ולאו דווקא התוצר עצמו ומי שמוכן לאמץ נקודת מבט קצת אחרת, הופך לדעתי לאמן בעצמו, וזה רווח עצום לחיים.

יובל קנובל

במשך שנים רבות הסתובבתי עם הרגשה שיש לי הרבה מה להגיד על העולם, ביקורת ורצון להשפיע וליצור שינוי. באמצעות הגרפיטי מצאתי את הדרך להביע את עצמי, לעורר שאלות נוקבות, ואולי גם לגרום לאנשים להזדהות עם המסרים והתחושות שביקשתי להעביר. בעיני זה מעורר השראה לראות איך אמני הגרפיטי יוצאים מאזור הנוחות שלהם, כדי לכתוב ולצייר על הקירות את מה שבוער בהם. אני מאמינה שאפשר ללמוד הרבה על החברה שלנו מהגרפיטי ושהוא שייך לכולנו ולא רק לאנשי מקצוע. את כל זה אני מנסה להעביר בהדרכות שלי.

ז'אן בן כליפא

אמנית ויוצרת מבטן ומלידה, פעילה חברתית. אמנית גרפיטי מאז השירות הצבאי. מה שמושך אותי בגרפיטי ואמנות הרחוב, הוא הנגישות של האמנות לציבור הרחב. אני רואה את עולם הגרפיטי ואמנות הרחוב כדרך תקשורת, ושמחה על האפשרות לשתף את הציבור בעבודות שלי במרחב הציבורי ולתקשר איתו. לדעתי עבודות הציור ברחובות מניעות אנשים וגורמת להם לפקוח עיניים, להרחיב ולהעמיק את המציאות היום יומית שלהם, ולהעשיר אותה במשמעות. כיוון שהתחום הוא דינמי, ומתאים את עצמו להתפתחויות ולשינוים בחברה, אני דואגת להיות מעודכנת ולפתח תוכן של סיורים חדשים ומגניבים.

אלינוי קיסלוב

מקימת גרפיטיול, אמנית גרפיטי ויזמית בתחום האמנות והיצירה.

מורת דרך מוסמכת, בעלת תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל.  בוגרת מגמת תיאטרון, תלמה ילין.

אני מאמינה שביטוי עצמי באמצעות גרפיטי הוא כלי שנגיש לכולם, ולא צריך להיות מבין גדול באמנות כדי להתחבר לכך, אלא פשוט לדבר וליצור מהלב. עם אימון ותרגול מתאים אפשר להשתפר וליצור דברים מדהימים. את זה ניתן להמחיש בסדנאות הגרפיטי שיצרתי. אני אוהבת לרוץ, רצתי מרתון פעמיים ונהניתי מכל רגע. את האנרגיה המתפרצת של הריצה, וגם את ההתמדה והנחישות לאורך הדרך,  אני מביאה איתי לעולם האמנות והיזמות ונמצאת בחיפוש מתמיד של פתרונות יצירתיים להעצמת החוויה שלכם בסיורים ובפעילויות הנוספות שגרפיטיול מציעה.

מה שמנחה אותי זה המפגש עם האמנות והיכרות עם היוצרים המקומיים דרך הסיפורים על מה שעומד מאחורי היצירה שלהם, ואני דואגת להישאר בתנועה ולחפש עבורכם את היצירות והמקומות הכי עכשוויים וחדשניים. דרך זה אני מאפשרת לכם להתחבר להוויה המקומית ולהרגיש חלק מהחברה ומכל מה שקורה סביבכם. חשוב לי לעורר בכם השראה, לעודד אתכם לעשייה יצירתית ומימוש עצמי ואני מאמינה שאחת הדרכים לכך היא להכיר לכם עולמות יצירה שונים, תוססים ומקוריים.

אני כל כך מאושרת מהמיזם שהקמתי, שמאפשר לי לגעת באנשים ולהמציא את עצמי מחדש בשבילכם ובשבילי.

מקימת גרפיטיול, אמנית גרפיטי ויזמית בתחום האמנות והיצירה.ֿ