מי אנחנו


גרפיטיול הוקמה בשנת 2012 על ידי שני אחים – יהונתן כיס-לב ואלינוי קיסלוב, אמני גרפיטי ויוצרים.  הכל התחיל כשבער בנו הצורך לעורר שינוי כמחאה חברתית והבנו שהדרך שלנו ליצור שינוי היא דרך הגרפיטי- להשמיע את הקול שלנו ברחוב. די מהר נדהמנו לראות את התגובות המגוונות לעבודות שיצרנו ברחוב ואת גודל ההשפעה על החברה. היו גם תגובות שליליות והבנו שיש תדמית שלילית על עולם הגרפיטי אצל חלק מהאנשים.החלטנו שחשוב לנו לשנות את התדמית הזו ושאנחנו יוצאים לשליחות להכיר לאנשים את עולמם של אמני הגרפיטי ומה שעומד מאחורי העבודות שלהם. בדרך זו קיוונו להרחיב את האופקים של אותם אנשים גם בנושאים חברתיים אחרים לעודד פתיחות לדברים לא מוכרים, לפקוח להם את העיניים ולגרום להם להסתכל על הדברים בזווית שונה

החזון שלנו הוא להכיר לסקרנים שבכם את עולם הגרפיטי, להראות לכם מה עומד מאחורי עבודות אמנות הרחוב והגרפיטי, מה המוטיבציה של אמני הגרפיטי לבוא וליצור במרחב הציבורי, ולמה זו הדרך שמצאו לביטוי עצמי והעברת מסרים משמעותיים. חשוב לנו להראות לכם את העוצמה שיש לאמנות הרחוב והגרפיטי ככלי לשינוי חברתי המעורר מודעות ציבורית והכל דרך פעילות חווייתית שאחריה תסתכלו קצת אחרת על העבודות ברחוב.

כחלק מהרצון שלנו לקרב אתכם לעולם אמנות הרחוב, תוכלו לבקר בתום הסיור או במסגרת הסדנאות, בסטודיו המהמם שפתחנו בלב שכונת פלורנטין בתל אביב שהיא מרכז ההתרחשות בתחום. הסטודיו לגרפיטי משמש  כבית פתוח לאמנים צעירים וותיקים לבוא וליצור ותוכלו לקבל השראה ואפילו ליצור בעצמכם ובהדרכה שלנו מזכרת שווה ומקורית משלכם. 

אנחנו מתמחים בהדרכת סיורי גרפיטי ואמנות רחוב בתל אביב, ירושליםחיפה, אתונה (יוון) ובית לחם, לקבוצות פרטיות וגם לקהל הרחב במסגרת סיורים פתוחים. אנו מקיימים סדנאות גרפיטי חווייתיות וקורסי גרפיטי מקצועיים בתחום. לכל זה הוספנו סיורי טעימות מפנקים בתל אביב אותם ניתן לשלב עם סיורי הגרפיטי.

חשוב לנו לעודד התפתחות וצמיחה ולכן אנו עוסקים גם בפרויקטים חינוכיים בתחום הגרפיטי לקבוצות בני נוער בבתי ספר, מרכזי נוער ותנועות נוער. למתעניינים - השאירו פרטים ונחזור אליכם.

הפעילויות מועברות על ידי צוות מדריכים מקצועי ומנוסה, אמנים צעירים ויוצרים מקומיים, שחיים ונושמים את השטח ואת חיי הרחוב המרתקים והדינמיים ויוצרים בו. אמנים בעלי תשוקה וקירבה לעשייה האמנותית ולהוויה המקומית, ובעלי חיבור ואהבה לאנשים וסיפורים. הצוות שלנו דואג להשאר מעודכן בעבודות של אמנים מקומיים וזרים, נמצא בקשר מתמיד איתם, עוקב אחר ההתפתחות שלהם, ער לכל שינוי ודואג לעדכן גם אתכם.