אודותינו

גרפיטיול הוקמה בשנת 2012 על ידי האחים – יהונתן כיס-לב ואלינוי קיסלוב, אמני גרפיטי ויוצרים מקומיים שרואים באמנות שלהם שליחות.  

הכל התחיל ב2011 כשבער בנו הצורך להעביר מסר לציבור כמחאה חברתית כחלק ממחאה על הדרת נשים, על מנת להעלות מודעות ולעורר שינוי. מהר מאוד הבנו שהמרחב הציבורי מאפשר לנו להגיע לכולם, ולכן בחרנו להעביר מסרים דרך הגרפיטי ברחובות. נדהמנו לראות את התגובות המגוונות לעבודות שיצרנו ברחוב ואת גודל ההשפעה על החברה.  עם זאת, ראינו שיש תדמית שלילית על עולם הגרפיטי אצל חלק מהאנשים. לכן החלטנו שזו שליחות עבורנו להכיר לאנשים את עולמם של אמני הגרפיטי, ולשנות את התדמית שנוצרה.

אז יצאנו לרחובות עם סיורים מרתקים שחשפו עבודות יצירה מרהיבות ואת הסיפורים שעמדו מאחוריהן. שמחנו לראות עד כמה הסיורים שיצרנו מעוררים השראה, התלהבות ומרחיבים אופקים. אז המשכנו ליצור והעשרנו את הפעילויות שלנו בסדנאות גרפיטי חוויתיות, קורסי גרפיטי מקצועיים, והובלה של פרוייקטים חינוכיים. בהמשך הוספנו גם סיורי טעימות בבתי עסק מקומיים וייחודיים, שמהווים רובד נוסף של היכרות עם חיי היצירה ברחובות.

החזון שלנו הוא להרחיב אופקים ולהעלות מודעות כלפי עולם שלם של יצירתיות שקיים במרחב הציבורי, ולעורר בכם השראה וסקרנות. אנחנו מאמינים שהחיבור הוא קודם כל עם האנשים שעומדים מאחורי המסרים והיוזמות המקוריות. לכן בחרנו לשים דגש על האנשים והסיפורים המרתקים שמחברים לעולמם הפנימי. את כל זה אנחנו עושים בדרך חווייתית, מהנה, מסקרנת, והרפתקנית. דרך הרגליים, דרך העיניים, דרך החושים ודרך שיח ער ודינמי, כדי שמשהו מהחוויה יישאר אתכם ויהיה שלכם.

גרפיטיול מתמחה בהדרכת סיורי גרפיטי ואמנות רחוב, סיורי טעימות, וסיורים שמשלבים בין שני העולמות. הסיורים מתאימים לקבוצות פרטיות או לקהל הרחב במסגרת סיורים פתוחים, ומתקיימים בתל אביב, ירושלים, חיפה, בית לחם ואתונה. בנוסף, גרפיטיול מציעה סדנאות גרפיטי חווייתיות, הרצאות וקורסי גרפיטי מקצועיים, ומובילה פרויקטים חינוכיים בפעילות עם בני נוער.

הפעילויות מועברות על ידי צוות מדריכים מקצועי ומנוסה. אמנים בעלי תשוקה וקירבה לעשייה אמנותית ולהוויה המקומית, ובעלי חיבור ואהבה לאנשים וסיפורים.

הצטרפו אלינו ותגלו עולם שלם של יצירתיות ברחובות של ערים מוכרות עם גרפיטיול.

הצוות שלנו