למי יש 600 אלף עוקבים??

אוגוסט 17, 2019 9:57 אין תגובות

לא מגדיר את עצמו כאמן, שונא שאומרים לו " זה חמוד", יש לו יותר מ1000 צילומי מסך לרעיונות לעבודות וים של אמביציה. בבוקר- מעצב דיגיטל ובונה ממשקי מדיה, בלילה- אמן גרפיטי. תכירו את #TAG

המטרה: לעשות את העבודות הכי מגניבות שאפשר.עקבתי אחרי העבודות שלו מעל שנה, מצאתי אותו ואגרתי אומץ לראיין אותו. גיליתי בחור צנוע, חד וחכם עם שאיפות גדולות: רובן, בן 33.הוא עובד סביב השעון. כשהוא מוצא חצי שעה פנויה, הוא מיד מתיישב לתכנן את הגרפיטי הבא, ויוצא בשעת לילה לרחוב להדביק אותו.אז.. למה גרפיטי?  "בערך לפני כשנתיים היה לי הרבה מטען, על המציאות שאנחנו חיים בה ועל איך שדברים קורים במציאות היום, ובמקום לשבת ולהשמיע מחשבות לחברים מצאתי דרך לבטא אותן דרך אמנות רחוב. שהתחלתי ברחוב הבנתי שלהרבה מהדברים אין באמת משמעות, הרחוב רדוד כמו המציאות. הגיע הזמן לעשות עם זה משהו.

יצאתי לרחוב במחשבה על איך אני יכול להגיע לאנשים- מה תופס אותנו- אני קורא לזה חוק 3 שניות, הכי פשוט. אני חייב לתפוס את הצופה, ולעביר את המסר. בלי פרובוקציה זולה. פרובוקציה תמשוך את תשומת הלב אבל במקום שיש פרובוקציה זה בדרך כלל לא שווה את העיקר. "

אחרי שהוא עובד על יצירה- רובן מוסיף, הוא לא בטוח ידפיס ויפרסם ברחוב. כשנפגשתי איתו, ראיתי ערימות של עבודות שהוא הכין ולא פרסם. קלטתי שהוא מאוד ביקורתי כלפי העבודות שלו, ובכלל. הוא מסביר:

 "הרוב מתבסס על מחקר. לרוב אני מגיע, יושב בצד ורואה איך הקהל מגיב. העבודה של אנה פרנק לדוגמא גרמה לאנשים להגיב בהלם. בעבודה של הפייסבוק רואים אנשים מגיבים- מצלמים, מסתכלים. אני מתייחס לרחוב כמו בפיד של הפייסבוק" – מסרים קצרים, ברורים וקולעים.

איפה אפשר לראות את העבודות שלך? "בפלורנטין, בנחלת בנימין וביהודה הלוי. היעד שלי -להפוך את פלורנטין למוזיאון הרחוב שלי. בפלורנטין לדוגמא כבר יש 30 עבודות. אם המיקום יצדיק את העבודה אני אדביק אותה שם. נחלת בנימין היא מקום כיפי. לבוא ולשים משהו פרובוקטיבי בנחלה זה לא מתאים שם ולכן בחרתי בפלורנטין- שכונה מגניבה שמכבדת את העבודות שלי.זה כמו בממשק- אם זה מסורבל מידי תוך שניה אתה רוצה לברוח. אני מכין את  הדרך. "מה דעתך על סיורי גרפיטי? " אני מאוד מכבד אנשים שיש להם ידע ואוהב שיש להם ידע. המסרים שלי מאוד פשוטים כי אני דוגל בפשטות. לכן אני גם מעריך ואוהב סיורי גרפיטי, כל מה שמקדם אמנות רחוב , בתנאי שהוא נעשה בצורה מקצועית. הכי חשוב לי להגיד את הדברים האמיתיים AS IS.

"לדוגמא- הצטרפתי לסיור לפני חודש בלי לספר מי אני, והייתי בהלם מאיך המדריך מסביר עליי. הוא דיבר כל כך הרבה שטויות. התווכחתי איתו עד שגיליתי לו שאני הכנתי את העבודה שהוא מדבר עליה."למה #TAG"התחלתי בלי כותרות ועם הזמן שיניתי והוספתי. עברתי תהפוכות ועכשיו אני רוצה שידעו שזה אני. התחיל עם THUG ממקום של פושע, עבריין. היה רעיון כללי שאמן רחוב הוא סוג של עבריין. הבנתי שהלוגו משך את האנשים הלא נכונים. אני מתייג את הרחוב ולכן שיניתי את השם לTAG. ותוך כדי האנשים התחילו להגיד #TAG  , קלטתי שאנשים נתנו לי שם אחר, ואני ממש סבבה עם זה ,לפי השמות אפשר לראות את כל ההתפתחות בפלורנטין."ותכלס:"אנחנו זבל אנשים. סלפיים, שמים זין על כולם, מתעסקים בעצמנו. אנחנו חיים בדור שמדהים אותי כל פעם מחדש. אני חושב שיש משהו ליצני באנשים שמעלים תמונות שלהם בכל מיני תנוחות\ מקומות, אני תמיד שואל למה לעזאזל אני צריך לראות 100 תמונות שלהם, למה הם פשוט לא נהנים מאיפה שהם נמצאים"

" משה תקע אותנו פה. בגללו אנחנו תקועים במדינה הזו – בגלל 600 אלף עוקבים"