האנשים שמשנים את פריז

אוגוסט 23, 2019 2:12 אין תגובותמי הם אמני הגרפיטי של פריז, אותם אנשים המשנים את התרבות והמציאות ומשפיעים עליה בדרך ויזואלית, שקטה אך מרדנית? מהם הסיפורים שלהם מאחורי האמנות?

אוהבים את פריז? גם אנחנו(: אבל כשטיילתם במונמרטר, ברובע העשירי או השלושה- עשר, האם הבטתם ימינה ושמאלה לקירות הרווים באמנות רחוב? שמתם לב לכל מה שמתגלה כתרבות הגרפיטי של פריז? בשביל זה אנחנו כאן!

גרפיטי ברחובות פריז

כשזה מגיע לביקורת ומחאה, לצרפתים יש הרבה אומץ ודחף לומר ולהפגין את דעתם, לא סתם הרחובות של העיר מלאים בגרפיטי ומסרים תת- הכרתיים שמשפיעים על היום-יום, ולא מסתפקים רק בלצבוע לנו את העיניים במראות יפים.

אחד האמנים של השנים האחרונות עובד בשקט בשקט אך מקדם מסר גדול וחשוב, מעטים האנשים שיזהו אותו ברחוב, אבל הוא הפך לסלב של ממש ברובע בו הוא גר.

בנובמבר 2015 נעשתה סדרת פיגועים מתוכננים ברחבי פריז כאשר המוקד העיקרי היה מועדון הבאטאקלן ברובע ה-11 בפריז. אותו ערב התקיימה שם הופעת רוק, אשר נגדעה מרעש רובים וגרמה לבהלה והלם רב. צרפת כולה היתה אבלה במשך ימים ארוכים לזכרם של 130 נרצחים מערב זה. החברה הצרפתית חוותה קרע עמוק והלם חברתי- ביטחוני אשר מנע מחיי היום –יום לשוב לסדרם.

האמן ו' לא נהג לצייר ברחובות עד אז, כאשר ביתו הקטנה ראתה ליד ביתם כתובת נאצה על הקיר שהפריעה להם, והאב פשוט צייר לב ליד הכתובת הזו 'כתגובה'. כך הוא התחיל להסתובב עם טוש שחור, ולכתוב כתובת מעודדת- אהבה בכל העיר כולה. ככל שהעירייה מחקה אותו והטוש דהה, כך הוא המשיך להפיץ את הבשורה שלו. עד היום, ארבע שנים אחרי, הבחור שכבר הפך לאושייה הולך וכותב את הסלוגן שלו ברחבי העיר.. עמוד האינסטגרם שלו מלא במעריצים שמצלמים ומעלים את הגרפיטי שלו, ואפילו חברת משקאות גדולה ניסתה לגנוב לו אותו ולהשתמש בו למטרות פרסום!

כך ו' ממשיך להילחם על המסר שלו ומקבל עוד ועוד הכרה, תוך כדי שהוא משמח אנשים ומעודד אותם לעולם טוב יותר. בכל מקום בעולם בו הוא נוחת, מיד שולף את הטוש וכותב, הוא אפילו ביקר אצלנו בתל – אביב וכתב את הסלוגן שלו (:

גרפיטי ברחובות פריז

תרצו לשמוע עוד? תרצו לדעת מה הסלוגן ויותר על האמן? מוזמנים ומוזמנות לגלות את אמני הגרפיטי שמשנים את פריז, או את אנשי הקולינריה של פריז, בסיורים החדשים שלנו בעיר האורות!  החל מחודש אוקטובר.

לפרטים info@grafitiyul.co.il
055-6638970