סיורי גרפיטי בלונדון הם הטרנד הלוהט והעכשווי בקרב שוחרי אמנות רחוב. העיר השוקקת מאפשרת להתוודע לאמנות מדהימה שבולטת לעין מקירות בניינים ומבני ציבור נוספים. מהיום בנסיעה ללונדון רואים ארמונות, פארקים ומוזיאונים, אבל גם גרפיטי מרתק ויוצא דופן.

מהם סיורי גרפיטי בלונדון?

סיורי גרפיטי בלונדון מפגישים את המטיילים עם אתרי גרפיטי מרכזיים ברחבי העיר, כאשר אתרי הגרפיטי הפעילים נמצאים כיום במזרח לונדון. הסיור חושף שכונות מעניינות שנמצאות הרחק מאתרי התיירות המרכזיים, למשל שורדיץ', שכונה במזרח לונדון שמתגוררים בה בשנים האחרונות היפסטרים צד מהגרים. לאחרונה פועלים בה בנקים וחברות ענק וחלק מהסיור הוא המאמצים לשמר את אמנות הרחוב ואת ציורי הקיר הנמצאים באזור.

גרפיטי מאפשר לפענח את הלכי הרוח והרעיונות לאורך השנים. כך למעשה אמנות זו היא כמו ספר פתוח של מחאות חברתיות ופוליטיות, סגנונות אמנותיים ורעיונות פילוסופים. הסיור כולל שפע של ידע והסברים על ההיסטוריה של לונדון והאמנות המוסדית הפועלת בה לצד האמנות המחתרתית, כגון הגרפיטי.

את ציורי הקיר שרואים בגרפיטי אי אפשר לראות בשום מוזיאון ואת ההסברים שמקבלים מהמדריכים אי אפשר לשמוע, גם לא במדריכי הטיולים המעודכנים ביותר. המדריכים הם ברובם אמני רחוב ויודעים לפרט על כל אומן, טכניקת העבודה שלו, הרעיונות שעומדים מאחורי יצירתו, מתי נוצרה היצירה ועוד.

מוזיאון פתוח

סיורי גרפיטי בלונדון עוברים במרחב הציבורי והאורבאני, בין אתרים שיש בהם גרפיטי ידוע – מגרשי חניה, סמטאות, רחובות ראשיים ואף מגרשים מוזנחים ששימשו כר פורה לביטוי גרפיטי. להפתעתנו פוגשים גם אמנים ישראלים שהותירו את חותמם על קירות העיר, כגון אמני רחוב מחיפה שקוראים לקולקטיב שלהם Broken Fingaz או אמן בשם Dede.

אנו מציעים סיורי גרפיטי בלונדון כחלק מחוויה מדהימה של סיור בעיר. הסיורים למעשה מתהלכים בתוך מוזיאון פתוח שהוא הרחוב, בין יצירות אמנות שאי אפשר להזיז או לתחום בתוך מסגרות על קיר גלריה.

הסיורים של גרפיטיול בלונדון מותאמים לגיל המשתתפים וליכולות הפיזיות שלהם ובהתאם לכך גם נקבע תוכן הציורים שהקהל ייחשף אליו. זוהי הזדמנות מדהימה להתוודע לאמנות שוקקת ומעניינת שפועלת בעיר מזה הרבה עשורים ומבטאת רעיונות כמו צנזורה וחופש ביטוי.