סיור מודרך בתל אביב היא דרך מופלאה להתוודע לחיי התרבות והאמנות השוקקים בעיר. אנו מסתובבים בין יצירות אמנות ובהם גרפיטי ותיק וחדש כאחד, ודרך הפענוח שלהם מתוודעים לרעיונות ולהלכי הרוח השולטים בעיר. גרפטיול מציעה מסלולי גרפיטי מגוונים בתל אביב, המותאמים למטרת הסיור ולגילאי המשתתפים.

סיור מודרך בתל אביב שמתמקד בגרפיטי מאפשר להיחשף לתחומי עניין רבים:

  • כמו כל עיר מודרנית, מוצאים דרכם הרעיונות והמחאות לקירות העיר, במטרה לבטא על המרחב הציבורי רעיונות כמו חופש ביטוי, צנזורה, מחאות מסוגים שונים ועוד. עצם העובדה שיצירת אמנות מתנוססת במרחב הציבורי היא חלק מהתפיסה האמנותית של הגרפיטי.
  • טכניקות ושיטות עבודה – כיום אמני גרפיטי עובדים בשיטות שונות שכוללות הכנת שבלונה, התזות עם צבעים שונים וסגנונות שונים. הסיור מאפשר להתוודע לטכניקות העבודה שלהם ולהשוותן לציורי קיר ותיקים יותר.
  • חשיפה לחיי העיר השוקקים – באמצעות סיור במרחב העירוני, אנו משלבים גם הסברים על המסלול שבו אנו הולכים מבחינה היסטורית, אדריכלית ותחומי עניין נוספים. הגרפיטי הוא רק אחד הרבדים המוסברים בסיור ודרך הסיור מתוודעים לפינות עיר חבויות המעניינות בפני עצמן.

כיצד מתבצעים סיורי הגרפיטי בתל אביב?

סיור מודרך בתל אביב שכולל גרפיטי מתבצע במספר דרכים: ראשית, אפשר להתאימו לגיל המשתתפים. למשל סיור בר או בת מצווה יהיה שונה מטיול לעובדים. הסיור לבני הנוער כולל תכנים המותאמים לגילם ללא אלימות או תכנים מוחצנים אחרים. כמו כן אפשר להפגישם עם אמן רחוב ולאפשר להם להתנסות בעצמם בגרפיטי, באמצעות הכנת שבלונה והתזת צבע על בד. כך יותאם הסיור גם לבני גיל מבוגרים יותר, המעוניינים לשמוע על מגמות עכשוויות באמנות רחוב, מחאות חברתיות ופוליטיות.

את הסיור אפשר לערוך לאור יום אך גם בלילה. כל אחד מהסיורים מעלה דגשים אחרים – ביום אפשר לראות את העוברים ושבים ואת העובדים הממהרים לדרכם ואילו סיור לילה חושף את סצנת הבילוי הבלתי נגמרת של העיר. הליכה בין פאבים, מסעדות ובתי קפה שוקקים היא חוויה בפני עצמה שכלולה בסיורי הגרפיטי של גרפיטיול.

גרפטיול מציעה הזדמנות לערוך סיור מודרך בתל אביב עם מדריכים מקצועיים שמכירים את סצנת הגרפיטי ויוכלו לחשוף בפניהם עולם מרתק. התקשרו או צרו קשר דרך האתר.