סיורים מודרכים בתל אביב מאפשרים להכיר את העיר בשכונות שונות ובהתאם לנושאים מגוונים. סיורי גרפיטי הם הזדמנות מצוינת להכיר את רחובות העיר, האווירה השוררת בה בשעות השונות של היום, לצד מגמות עכשוויות באמנות רחוב.

מה אמנות גרפיטי?

גרפיטי מבטא את הלך הרוח הציבורי בקרב שכבות אוכלוסייה מסוימות. בדרך כלל מתקשרת אמנות זו למחאה מסוגים שונים – מחאה חברתית, מחאה פוליטית ואף מחאה כנגד מוסד האמנות עצמו. הביטוי של הגרפיטי על גבי בניינים במרחב הציבורי הוא חלק מהאמנות ודרך פענוח היצירות אפשר ללמוד על הזרמים, הרעיונות והלכי הרוח השוררים בעיר. אדם המתמצא בגרפיטי וברעיונות המובילים אותו יכול לדעת בזמן אמת מה מתרחש בעיר, אף אם הלכי רוח אלה לא מתוארים בעיתונות או במקורות מידע אחרים. זו אף דרך של צעירים להביע רעיונות אנטי ממסדיים, שהם יודעים כי לא יקבלו ביטוי במוסדות אמנות המקבלים תקציבים מהעירייה ומהמדינה, למשל מוזיאונים, מתנ"סים או גלריות אמנות פרטיות המחפשות סוג מסוים של ביטוי אמנותי.

העובדה שהגרפיטי נשאר לנצח ואי אפשר להזיזו (אלא אם צובעים את הקיר או הורסים את הבניין) הופכת אותו למעין תמרורים אמנותיים הממוקמים ברחבי העיר.

סיורים מודרכים בתל אביב

אנו עורכים סיורים מודרכים בתל אביב המתמקדים בסצנת הגרפיטי ומציעים סיורים מותאמי גיל ותחומי עניין:

  • גרפיטיול בת/מת מצווה – מותאמים מבחינת התוכן והאווירה לגילם של המתבגרים. הם יכולים אף לפגוש אמן רחוב ולהתנסות בציורי גרפיטי בעצמם. האמן מסביר להם כיצד להכין שבלונה והם מכינים את הציור על בד שנשאר אצלם למזכרת.
  • גרפטיול יום גיבוש – מוצע לאירועי גיבוש לחברות ולמוסדות. הסיור יכול להתרחש במשך היום או אף בלילה, כחלק מתוכנית מלאה יותר. בסיומו ניתן להביא את העובדים למקום מפגש שבו אוכלים או ממשיכים את התוכנית.
  • גרפטיול בלילה – סיור מרגש שבו נחשפים בזמן אמת לפעילות האמנים (אם מתמזל מזלנו) או נפגשים עם אמן בתיאום מראש. הסיור מאפשר להתוודע לחיי הלילה התוססים של תל אביב, כולל פאבים, מסעדות ובתי קפה שפתוחים עד לשעות הקטנות.

אנו בחברת גרפיטיול מתאימים סיורים מודרכים בתל אביב לקהלים מוסדיים ופרטיים כאחד. אפשר להזמין דרכנו סיורים למספר משתתפים קטן וגדול, אף לחברה גדולה המעוניינת לפצל את העובדים בכמה קבוצות ולהפגישם בסוף הטיול במקום מפגש מרוכז. נוכל להתאים את הסיור לילדים, למבוגרים ואף להתאים סיורים מודרכים בתל אביב לבעלי נגישות בהתאם לצרכים שלהם. התקשרו או השאירו פרטים באתר ונציגינו יחזור אליכם עם פרטים והצעות אטרקטיביות.